Bezpieczeństwo i wygoda pracy w sklepie

Sklep nie jest tylko przestrzenią ekspozycyjną, gdzie wśród eleganckich półek spacerują klienci. Każdy sklep posiada jeszcze jedną część, ukrytą przed wzrokiem osób robiących zakupy – magazyn. To właśnie przestrzeń magazynowa często jest miejscem pracy wielu osób, które zajmują się rozładowywaniem dostaw, kompletowaniem zamówień przeznaczonych do wysyłki, inwentaryzacją produktów i czuwają nad tym, aby półki sklepowe były odpowiednio zatowarowane. Jakich zasad należy przestrzegać, aby praca punktu usługowego przebiegała bez zarzutów? Dlaczego warto wyposażyć magazyn w regały modułowe? Sprawdź!

Regały modułowe do magazynów

W magazynach sklepowych powinien panować bezwzględny porządek. Konieczność poukładania i posegregowania towaru i umieszczenie go na półkach o odpowiedniej wysokości służy nie tylko komfortowi pracy, ale przede wszystkim bezpieczeństwu. Wszystkie zasady, według których powinna być zorganizowana przestrzeń magazynowa, określone są przez normy BHP. Nieprzestrzeganie norm może skutkować poważnymi konsekwencjami dla kierownika sklepu oraz załogi niestosującej się do przepisów.

Podstawowym wyposażeniem, jakie powinno znaleźć się w każdym pomieszczeniu, gdzie składowany jest towar, są regały modułowe wykonane z metalu. Tego typu umeblowanie ma wiele zalet. Do największych z nich zaliczyć możemy uniwersalność. Łączone modułowo systemy półek są odporne na duże obciążenia oraz wyposażone są w szerokie, stabilne półki, które nie uginają się pod stosem ciężkich produktów. Metalową konstrukcję malowaną metodą proszkową łatwo utrzymać w czystości, a powłoka zachowuje swoją formę pomimo zadrapań i uszkodzeń. Dzięki modułowej konstrukcji możemy dopasować wielkość mebla do wymiarów pomieszczeń i potrzeb.

Gdzie kupić regały modułowe?

Na polskim rynku z powodzeniem działają firmy dostarczające nowoczesnych rozwiązań pożądanych w branży handlowej. Wysokiej jakości regały modułowe oraz inne meble dedykowane sklepom możemy wygodnie zamówić przez Internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *