Nowoczesne wyposażenie magazynu

Ważnym czynnikiem usprawniającym procesy w wielu firmach produkcyjnych, handlowych czy transportowych są odpowiednio funkcjonujące magazyny. Aby miejsce składowania towaru czy przesyłek działało bez zarzutów, należy zadbać o jego odpowiednią organizację. Jakie elementy powinny składać się na wyposażenie magazynu? Sprawdź!

Wyposażenie magazynu – meble

Podstawowym wyposażeniem każdego magazynu są regały. Standardowe meble z drewna czy płyt nie zdadzą tutaj egzaminu. Dużo lepiej sprawdzą się odporne na uszkodzenia i duże obciążenia regały wykonane z metalu. Łączone modułowo półki wyróżniają się wysoką trwałością, są w pełni stabilne, a dodatkowo łatwo utrzymać je w nienagannej czystości. Pamiętaj, że wyposażenie magazynu powinno spełniać normy BHP. Towar powinien być poukładany na określonych wysokościach w taki sposób, aby pracownik miał do nich łatwy dostęp.

Wśród magazynowego wyposażenia powinny znaleźć się stabilne taborety przemysłowe i drabiny, pojemniki paletowe umożliwiające sprawny transport towaru oraz kontenery w różnych wielkościach umożliwiające segregację drobniejszych przedmiotów.

Zadbaj o porządek i bezpieczeństwo!

Istotnym czynnikiem wpływającym na funkcjonowanie magazynu jest porządek. Aby przestrzeń składowania towarów stwarzała pracownikom odpowiednie warunki do wykonywania codziennych obowiązków, należy bezwzględnie dbać o czystość i ład. Ważne jest, aby poszczególne stanowiska były odpowiednio opisane i oznaczone (na przykład taśmami 5s).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *