Nowoczesny stojak na rowery – niezbędny element nowoczesnej infrastruktury miejskiej

W dużych miastach zauważyć możemy tendencję powracania do natury i propagowania zdrowego stylu życia. Coraz chętniej wdrażamy do swojego życia wegetariańską i wegańską dietę, bierną rozrywkę przed telewizorem zastępujemy siłownią, rezygnujemy z przemieszczania się samochodami na rzecz podróży rowerami. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej właśnie ostatniemu aspektowi zmian, jakie zaszły w naszym podejściu do życia – jak miasta wychodzą naprzeciw oczekiwaniom coraz liczniejszej grupy rowerzystów? Sprawdź!

Stojak na rowery – solidna konstrukcja

Jeszcze jakiś czas temu wycieczka do pracy rowerem wiązała się z wieloma utrudnieniami. Jednym z najpoważniejszych z nich była konieczność zabezpieczenia swojej maszyny w czasie godzin pracy. Dzisiaj nie jest już to problemem. Obecnie przed każdym biurowcem, przy miejskich placach, deptakach i innych często uczęszczanych miejscach znaleźć możemy stojaki na rowery. Wykonany z metalu stojak na rowery nie zajmuje wiele miejsca, a zapewnia bezpieczeństwo kosztownym jednośladom. Co ważne, nowoczesne stacje do parkowania rowerów doskonale wpisują się w nowoczesną przestrzeń miejską nie tylko pod kątem funkcjonalnym, ale również estetycznym.

Miejskie wypożyczalnie

Jeżdżenie rowerem po mieście bez własnego roweru? Dlaczego nie! Coraz większa rzesza miast może pochwalić się swoim własnym systemem „wypożyczalni rowerowych”. Aby przetransportować się na drugi koniec miasta, wystarczy skorzystać z bezobsługowego punktu, gdzie możemy bezpłatnie lub za niewielką opłatą skorzystać z miejskiego jednośladu.

Stacje rowerowe

Znaczna część miejskich samorządów idzie o krok dalej i oferuje cyklistom nie tylko miejsca, gdzie mogą bezpiecznie zaparkować swoje rowery, ale również stacje wyposażone w kompresory i drobne narzędzia umożliwiające dokręcenie obluzowanych śrubek. Rozmieszczenie w najbardziej strategicznych częściach miasta „stacji naprawczych” znacznie ułatwia rowerzystom wycieczki miejskimi ścieżkami. Polecane stojaki: https://www.maes.com.pl/kategoria/43/stojaki-rowerowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *