Pachołki drogowe dla firm budowlanych

Firmy zajmujące się budową dróg powinny nie tylko remontować czy budować odcinki autostrad czy jezdni w miastach, ale również zapewniać bezpieczeństwo na terenie objętym pracami. Jednym z podstawowych elementów, które znacząco usprawniają poruszanie się pojazdów są pachołki drogowe. Czym charakteryzują się pachołki służące do reorganizacji ruchu?

Pachołki drogowe U23

Osoby odpowiadające za wyposażenie firm budowlanych w odpowiedni sprzęt i akcesoria podczas zakupu pachołków służących do organizacji ruchu nie mogą zdawać się na przypadek. To, jakie pachołki drogowe powinny zostać zastosowane w danej sytuacji, ściśle określa polskie prawo. Do płynnego zwężania pasów ruchu, wyznaczania nowego toru jazdy, odgradzania obszarów wyłączonych z ruchu, oznaczania awarii czy uszkodzeń w nawierzchni służą pachołki drogowe U23 – pomarańczowe lub czerwone pachołki o znanym wszystkim stożkowym kształcie. Pachołki typu U23 dzielą się na kolejne podtypy różniące się od siebie przede wszystkim gabarytami.

Czym charakteryzują się solidne pachołki?

Pachołki drogowe nieustannie narażone są na kontakt  z czynnikami zewnętrznymi, potrąceniami, uderzeniami. Aby oznakowanie jak najlepiej spełniało swoją funkcję i stwarzało uczestnikom ruchu drogowego bezpieczne warunki, należy wybrać modele wykonane z materiału o dużej plastyczności (najlepiej gumy albo PCV). Aby pachołki drogowe były widoczne również w nocy, powinny mieć namalowane pasy farbą fluorescencyjną. Ważne jest również, aby pachołki porozstawiane były w odpowiednich miejscach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *