Inwestorze! Zabezpiecz swoją budowę!

Plac budowy jest kuszącym miejscem dla każdego złodzieja. Materiały budowlane i sprzęt pozostawione bez opiekuna na noc są łatwym łupem dla wyspecjalizowanych, zaprawionych w bojach włamywaczy, którzy z roku na rok coraz bardziej doskonalą swoją technikę. Dzisiaj zastanowimy się wspólnie, jak ochronić plac budowy przed zuchwałą grabieżą. Ogrodzenia tymczasowe, monitoring, kontenery… Czy warto mieć je na swojej budowie? Sprawdź!

Ogrodzenia tymczasowe – prywatność i bezpieczeństwo

Niezależnie od tego, czy budujesz swój wymarzony dom do prywatnego użytku, parking osiedlowy czy duży wieżowiec w centrum miasta, w pierwszej kolejności należy otoczyć plac budowy ogrodzeniem. Montaż betonowych czy drewnianych ogrodzeń nie sprawdza się w tym przypadku. Zamiast otaczać wznoszącą się inwestycję kosztownym, trudnym do montażu, a następnie demontażu płotem, postaw na dużo bardziej praktyczne rozwiązania – ogrodzenia tymczasowe. Nowoczesne ogrodzenia tymczasowe dedykowane placom budowy zabezpieczą obszar, na którym prowadzone są prace, zapewniając bezpieczeństwo przechodniom oraz osobom pracującym na budowie. Co ważne, metalowy, wysoki płot znacznie utrudni niepożądanym osobom dostanie się na strzeżony obszar.

Monitoring

Tajną bronią w walce z kradzieżami jest nowoczesna technologia, a dokładniej – systemy monitoringu. Aby zminimalizować do minimum ryzyko włamania oraz umożliwić sprawne schwytanie rabusiów w przypadku ewentualnej kradzieży, warto zainwestować w system kamer reagujących na ruch. Innowacyjne kamery nagrywają obraz zaraz po zarejestrowaniu ruchu na obszarze objętym zasięgiem. W razie niebezpieczeństwa odpowiednia osoba jest natychmiast informowana poprzez maila czy wiadomość SMS.

Kontenery

Każda budowa jest miejscem składowania nie tylko ciężkich maszyn, których żaden, nawet najbardziej zuchwały złodziej nie będzie w stanie niepostrzeżenie wynieść, ale również drobniejszego, tak samo cennego sprzętu. Prostym, a zarazem skutecznym sposobem na zabezpieczenie urządzeń jest składowanie w ich specjalnych, wyposażonych w mocne zabezpieczenia kontenerach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *