Jak zorganizować przestrzeń magazynową?

Magazyn odgrywa na ogół bardzo ważną rolę w procesach logistycznych firm z bardzo różnych branż. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej podstawowym zasadom, które powinny panować  w przestrzeniach, gdzie przyjmuje się, składuje i wydaje towar. Dlaczego w każdym magazynie powinno znaleźć się miejsce na pojemnik paletowy? Jakie meble sprawdzą się w tego typu pomieszczeniu najlepiej? Sprawdź!

Pojemnik paletowy

Nowoczesny pojemnik paletowy jest przenośnym kontenerem osadzonym na kółkach. Mobilny pojemnik umożliwia prosty i sprawny transport towaru po nieraz bardzo rozległej  przestrzeni. Producenci wysokiej jakości wyposażenia dedykowanego magazynom proponują przedsiębiorstwom funkcjonalne, składane pojemniki paletowe klasyczne oraz ze szczelinami wentylacyjnymi umożliwiającymi składowanie i transportowanie towarów psujących się lub wymagających wymiany powietrza. Pojemniki paletowe doskonale sprawdzą się w chłodniach i magazynach produktów spożywczych.

Odpowiednie półki

Podstawowym wyposażeniem każdego magazynu są pojemne meble. Klasyczne regały z drewna czy innych materiałów nie zdadzą egzaminu w wymagającej przestrzeni magazynowej. Przedsiębiorcy szukający trwałych, odpornych na obciążenia i uszkodzenia mechaniczne regałów powinni postawić na modułowe regały wykonane z metalu. Tego typu półki nie będą uginać się pod ciężarem produktów.

Porządek przede wszystkim

Nawet najlepsze pojemniki paletowe i mocne półki na nic się zdadzą, jeśli w magazynie będzie panował chaos. Osoba odpowiedzialna za stan magazynu powinna zadbać o to, aby wśród składowanego towaru zawsze panował bezwzględny porządek. Wszystkie magazynowane przedmioty powinny być w sposób czytelny i uporządkowany poukładane na półkach na odpowiedniej wysokości, ciągi komunikacyjne powinny umożliwiać swobodne poruszanie się po przestrzeni. Ważne jest, aby wszystkie zakamarki były dobrze oświetlone. Wszystkie nieścisłości zostaną szybko zauważone przy kontrolach, co może skutkować nałożeniem na firmę wysokich kar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *